Karbon Peeling Uygulaması

Merkezimizde  karbon peeling uygulaması   Qq-switched ND-yag lazer kullanılarak yapılır. Karbon peeling uygulaması sonucu ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, yağlanma düzensizliği, sarkmalar tedavi edilebilir. İşinizin öğle arasında bile uygulanabilen ve sizi günlük yaşamdan hiçbir şekilde alıkoymayan bir uygulamadır . Her mevsim uygulama yapılabilir. Acısız , ağrısız ve enjeksiyonsuz oluşu ayrı bir avantaj sunar. Karbon peeling her cilt tipine uygulanabilmektedir. Koyu renkli tene sahip  hastalar bu yöntemden yan etki gelişmeden yararlanabilirler. Uygulama sayısı, ciltteki soruna göre en az bir en fazla 10 seans şeklinde olmaktadır.

Karbon peeling uygulamasında cildin temizlenmesini takiben uygulama yapılacak bölgeye bir karbon solüsyonu sürülür. 10 dakika kadar solüsyonun kuruması  beklenir. Ardından bölgeye gönderilen Q-switched lazer enerjisi yağ bezlerine ulaşmış karbon partikülleri tarafından emilir ve patlatılır. Bu lokal ısı artışı kollajen sentezini uyarır ve  oluşan ses dalgarı da gözeneklerin refleks olarak kapanmasına yol açar. Yine özellikle deriye renk veren madde olan melanin tarafından emilim de cilt lekelerinin tedavisinde iyi sonuçlar vermektedir.

Uygulama ortalama 30 dakika kadar sürer, işlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında yan etki gözlenmez. Genellikle hastaların ihtiyacına göre 7-10 gün arayla 5-10 seans uygulanabilir. Uygulama sonrasında lekeler giderilmiş, gözenekleri küçülmüş, gerginliği artmış, kırışıklığı azalmış bir cilt ortaya çıkar.